SP1 Aktualności Gdzie jest BEN? środa, 16 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7737098
Gdzie jest BEN? PDF Drukuj Email

   W jaki sposób sprawić, żeby nauka języka stała się przyjemnością? U nas angielskiego uczy Ben. Ben to zabawna pacynka, która na zajęciach mówi tylko po angielsku. Ben uczy naszych najmłodszych uczniów nowych słówek, rozmawia z nimi po angielsku, wygłupia się, pisze po tablicy. Dzieci od razu go pokochały, zapraszając do wspólnej zabawy. Od pomysłowości nauczyciela zależy, w jaki sposób pacynka zostanie wykorzystana, by za jej pomocą można było przekazywać wiedzę w formie zabawy. Dzięki niej dzieci wykazują większą koncentrację uwagi oraz zainteresowanie tematem, a co za tym idzie szybciej się uczą. Okazało się, że także szóstoklasiści uwielbiają Bena. Towarzyszył im na lekcjach i występował razem z nimi podczas apelu z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Takie przywiązanie do maskotki trzeba było wykorzystać! Nawiązałam więc współpracę ze szkołami z innych europejskich krajów. Wiele szkół także ma swoją ukochaną maskotkę. Dało to początek projektowi eTwinning „Mascots trip across Europe”. Założeniem projektu jest podróżowanie klasowych maskotek po Europie. Raz w miesiącu będziemy wymieniać się maskotkami z innymi szkołami europejskimi. Tak, więc nadszedł czas pożegnania i Ben został wysłany do szkoły w Hiszpanii. Przed „podróżą” nakręciliśmy filmy video, stworzyliśmy prezentację, przedstawiając go kolegom z Hiszpanii. Dzieci z dużym zaangażowaniem próbowały przekazać najważniejsze informacje o sympatycznej maskotce, używając przy tym języka angielskiego. Teraz czekamy na relację dzieci ze szkoły w Hiszpanii. Nasz Ben odwiedzi później Wielką Brytanię, Włochy, Czechy, Turcję, Francję, Rumunię, Słowację i Grecję. Będziemy śledzić losy naszego pluszowego przyjaciela. Czekając na jego powrót, będziemy gościć pluszaki z innych szkół. Pierwsza maskotka, która odwiedzi naszą szkołę, pochodzi z Grecji. Nie możemy się doczekać!
Izabela Mielniczek
fot. Izabela Mielniczek