SP1 Aktualności Maskotka z Grecji środa, 16 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7737129
Maskotka z Grecji PDF Drukuj Email
 
   W ramach współpracy międzynarodowej wymieniamy się maskotkami z innymi europejskimi krajami. Pluszak z SP 1 pojechał do Hiszpanii, a pierwsza maskotka, która odwiedziła naszą szkołę, przyjechała z Grecji. Był to muł o imieniu Carry. Carry uczył nowych słówek podczas lekcji języka angielskiego. Razem z sympatycznym zwierzakiem dzieci dowiedziały się także, gdzie jest Grecja, jak wygląda jej flaga itp. Uczniowie poznali również grecki taniec sirtaki, znany z filmu Grek Zorba. Pierwszoklasiści tańczyli „zorbę”, utrwalając i ucząc się nowych angielskich słów. Film z lekcji wysłaliśmy do dzieci z Grecji, które także mają zatańczyć i przekazać nam swój film. Od Greków dostaliśmy już bajkę o upartym mule i sirtaki, która w zabawny sposób przybliżyła dzieciom kulturę tego kraju. W czasie zajęć koła języka angielskiego dzieci stworzą prezentację w tym języku o wizycie maskotki w SP 1 w Żarach. Zachęcam również do obejrzenia naszego plakatu interaktywnego o pluszaku z Grecji, filmów oraz zdjęć.
Izabela Mielniczek
nauczycielka j. angielskiego

fot. Izabela Mielniczek