SP1 Aktualności Maskotka z Norwegii w naszej szkole środa, 16 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7737164
Maskotka z Norwegii w naszej szkole PDF Drukuj Email

   W ramach projektu eTwinning wymieniamy maskotki z kilkunastoma krajami z całej Europy. Już jakiś czas temu gościliśmy w naszej szkole maskotkę z Norwegii. Był to łoś o imieniu Elgi. Przyjechał z dziennikiem podróży i paszportem, z którego dowiedzieliśmy się, że dotychczas odwiedził Słowację i Grecję. W naszej szkole spędził prawie dwa miesiące. Łoś uczył dzieci języka angielskiego, uczniowie, między innymi, poznali piosenkę „Up and down”, którą w nagraniu poniżej wykonuje klasa 3B. Nagranie to przesłaliśmy kolegom z projektu. Zabawna maskotka poznała u nas także inne łosie, Żarusie – maskotki Żar, udostępnione przez sympatyczne panie z sekretariatu. Na zajęciach koła językowego dzieci pracowały nad przedstawieniem, w którym główną rolę odegrał pluszak. Wykorzystana metoda dramy bardzo spodobała się uczniom, stworzyli oni na jej podstawie interaktywną książeczkę 3D w języku angielskim o wymyślonych losach Elgiego. Ową książeczkę możecie obejrzeć poniżej. Pluszak uczył dzieci nie tylko języka angielskiego, ale także geografii i podstawowych informacji na temat Norwegii. Uczniowie zabierali także łosia do domu, gdzie wspólnie spędzali czas z zabawką. Na blogu koła języka angielskiego zamieszczali zdjęcia i relacje z pobytu, ćwicząc pisanie w języku angielskim i polskim. Zachęcam do zapoznania się z blogiem: http://kidblog.org/Klasaa/
Izabela Mielniczek
nauczyciel j. angielskiego

Książeczka 3D o wymyślonych losach Elgiego stworzona przez uczniów SP1: 


Klasa 3B śpiewająca piosenkę “Up and down” z łosiem z Norwegii: fot. Izabela Mielniczek