SP1 Aktualności TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2014 środa, 16 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7737195
TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2014 PDF Drukuj Email

W trzecim tygodniu marca obchodziliśmy Tydzień Języka Angielskiego!  

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawych konkursach i wydarzeniach:


1. Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii, który Irlandczycy obchodzą hucznie 17 marca na całym świecie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły odkrywali kulturę krajów anglojęzycznych. Jedną z popularnych tradycji związanych z Dniem Świętego Patryka jest noszenie w tym dniu ubrań w kolorze zielonym - narodowej barwie Irlandii. Zieleń to symbol pełnego traw krajobrazu tej wyspy - oraz koniczyny, rośliny kojarzonej właśnie ze Świętym Patrykiem. Na lekcjach angielskiego dzieci poznały informacje dotyczące Irlandii oraz obchodów tego święta, rozszerzając przy tym słownictwo w języku angielskim, a także poznały legendę o irlandzkim skrzacie – Leprechaunie. 
fot. Karolina Wojtiuk
 
2. BINGO Master – wiosenny konkurs z języka angielskiego dla klas II przeprowadzony 17 marca. Spośród 25 zgłoszonych uczestników została wyłoniona trójka najlepszych. Oto zwycięzcy:

I miejsce - Martyna Góra (kl. II b)
II miejsce - Kornelia Kostecka (kl. II b)
III miejsce - Emilia Mazurkiewicz (kl. II c)
fot. Karolina Wojtiuk
 
3. Dzień rymowanek w klasach trzecich - trzecioklasiści uczyli się rymowanek po angielsku. Poznane rymowanki prześlemy uczniom z naszych partnerskich szkół z programu eTwinning. Na zajęciach, podczas zabaw w języku angielskim, dzieci mogły otrzymać balony z rymowanką po angielsku w środku. Nagrody dla trzecioklasistów przygotowali uczniowie z klasy VIa. 
fot. Izabela Mielniczek
 
4. Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - sprawdzający wiadomości o Wielkiej Brytanii, Irlandii Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz Australii, który odbył się 21 marca. Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Adam Pawłow (kl. VI c)
II miejsce ex aequo – Marta Świdkiewicz i Wiktoria Świątkiewicz (kl. VI c)
IV miejsce – Aleksandra Bujakowska (kl. VI c)
V miejsce – Matylda Jeleń (kl. IV a) 
fot. Karolina Wojtiuk
 
5. Projekty plastyczne – klasy IV i VI miały za zadanie przedstawić projekty o krajach anglojęzycznych, tworząc plakaty ukazujące najważniejsze informacje o wybranych miejscach w języku angielskim i polskim. Uczniowie zgłębiali również wiedzę o państwach, z którymi nasza szkoła współpracuje w ramach programu eTwinning
fot. Karolina Wojtiuk, Izabela Mielniczek
 
6. English is fun! – potyczki z języka angielskiego dla klas VI w ramach Dnia Otwartego SP 1, zorganizowane 20 marca 2014 r.

I miejsce ex aequo zajęły klasy VI b i VI c.
II miejsce przypadło klasie VI a. 
fot. Karolina Wojtiuk
 
7.
Współpraca ze szkołą z Chorwacji - pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach projektowych, pt. „My favourite T-shirt” („Moja ulubiona koszulka”). Współpracowali przy tym z uczniami z Chorwacji. Uczniowie klas I przyszli do szkoły w swoich ulubionych koszulkach. Na zajęciach angielskiego starali się odwzorować wygląd koszulki na szablonie. Następnie przedstawili swoją pracę opisując koszulkę po angielsku. Później obejrzeliśmy film uczniów z Chorwacji. Zrobiliśmy podobną prezentację naszych prac i wysłaliśmy kolegom z zagranicy. Poniżej możecie porównać nasze koszulki z tymi z Chorwacji.
Karolina Wojtiuk, Izabela Mielniczek
fot. Izabela Mielniczek

     Prace uczniów z Chorwacji:

        


     Prace naszych uczniów: