SP1 Sport środa, 16 stycznia 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7737219
Nordic walking w lesie PDF Drukuj Email

   W mroźny, kolejny dzień ferii zimowych Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich gościł grupę uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach. Młodzież spędziła w ośrodku czas nie tylko pożytecznie – poznając tajniki życia zimowego lasu, ale również przyjemnie i zdrowo. Na ścieżkę dydaktyczną „Na Wąwozach” grupa wybrała się z … kijkami. Marsz z kijkami, czyli nordic walking jest coraz popularniejszy. Badania wykazały, że dobry trening techniki nordic walking pozwala osiągnąć korzyści zdrowotne, głównie usprawnienie układu oddechowego i krążenia oraz zwiększenie poboru tlenu przeciętnie o 20-58 procent. Rozwija też mięśnie, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków. W porównaniu ze zwykłym chodem, uprawiający nordic walking spala przeciętnie od 20% do 40% więcej kalorii. Kijki pomagają również w utrzymaniu lepszej postawy i równowagi podczas chodu w trudnym terenie. Teren ośrodka, a przede wszystkim ścieżka „Na Wąwozach” stwarza doskonałe warunki dla uprawiających tę dziedzinę rekreacji.

Fotorelacja Paweł Mrowiński


Artykuł zaczerpnięty ze strony Ośrodeka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich