SP1 Album fotograficzny klasy 3a czwartek, 09 lipca 2020
START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START


Album fotograficzny klasy 2a PDF Drukuj Email 

   W tym roku szkolnym kontynuujemy projekt „Mały Mistrz”. Jak twierdzi trenerka Pani Barbara Mantyk – uczniowie klasy 2a są bardzo sprawni, zwinni i bez problemów zdobywają kolejne sprawności: piłkarz, koszykarz, lekkoatleta… W drugiej klasie będzie tych sprawności jeszcze więcej!
 

fot. Grażyna Ćwikła


*  *  * 


   Doświadczenia i eksperymenty prezentowali:

Aleksandra Turczyńska „Co przewodzi prąd?” Anna Kondratowicz „Skąd się bierze prąd elektryczny?” Milena Kozińska „Doświadczenie z solą” Kacper Jagiełło „Woda w naczyniu odwróconym do góry dnem?”


fot. Grażyna Ćwikła


*  *  * 
Prace plastyczne


fot. Grażyna Ćwikła


*  *  * 

30 września 2016r.
Dzień Chłopaka!

   W klasie 2a było to bardzo sumiennie przygotowane święto. Dziewczynki najpierw poddały swoich kolegów PRÓBOM: „Najlepszy tancerz” „Wesołek” „Dżentelmen” „Sportowiec” …itp. Wszyscy chłopcy mocno się starali i dlatego spotkała ich Niespodzianka: słodkie nagrody. Słodkie, bo przygotowane przez dziewczynki laurki… Oczywiście słodycze też były!

fot. Grażyna Ćwikła

*  *  * 

Żary, 12.10.2016r.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach

NADLEŚNICTWO LIPINKI ŁUZYCKIE

   Uczniowie klasy 2a i 2c z SP-1 w Żarach serdecznie dziękują za bardzo ciekawą lekcję przyrody, którą w czasie spaceru po lesie w dniu 11 października prowadził leśniczy Pan Jarosław Szkwarek. Dzieci – obcując z przyrodą - miały okazję obserwować warstwy lasu, niektórych jego mieszkańców, usłyszały też wiele ciekawostek na temat lasu. Dowiedziały się o korzyściach, jakie daje las dla życia naszej planety, usłyszały też o zagrożeniach i powinnościach jego użytkowników. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i wspaniałą atmosferę tego spotkania.
Wychowawca klasy 2a i 2c
Grażyna Ćwikła i Ewa Witkowska
*  *  * 


   18 października 2016r. klasy 2a i 2c pojechały na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Świętoszowie. Program wycieczki był bogaty, wszystkie założenia zostały zrealizowane! Uczestnicy wycieczki cały czas zwiedzali, zadawali pytania, oglądali, doświadczali i … jedli. Zmęczenie jednak wzięło górę i w drodze powrotnej do Żar niektórzy zaprezentowali klasyczną drzemkę!


fot. Grażyna Ćwikła

 
*  *  * 


Jesień to piękna, bo kolorowa pora roku.
Nie mogliśmy oprzeć się tym pięknym liściom!

   Wracając z kina, a byliśmy na przedstawieniu teatralnym pt. „Baśnie Braci Grimm”, każdy z nas zwrócił uwagę na jesienną postać rosnącego przy drodze klonu. Klon po prostu zaprosił nas na złotą ucztę. Było elegancko, pachnąco i słonecznie. Po wejściu do klasy natychmiast wzięliśmy się do pracy: z liści wyczarowaliśmy bukiety… róż. Ach, jesień! Nasza polska złota jesień! A w ogrodzie naszej pani urosły muchomory! Piękne, czerwone, w białe kropki oczywiście. Bardzo sumiennie pilnował ich GOSPODARZ ogrodu: sympatyczny sznaucerek…

fot. Grażyna Ćwikła

*  *  * 


ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE

   W celu zapewnienia sobie pełnego bezpieczeństwa, pamiętamy o podstawowych zasad zachowania:

w czasie lekcji:
-nie biegamy,
-nie bujamy się na krzesłach,
-nie wchodzimy na krzesła ani stoliki,
-nie rzucamy żadnymi przedmiotami,
-nie opuszczamy miejsca bez pozwolenia nauczyciela,
-wychodzimy z klasy ostrożnie,

w czasie przerwy:
-nie wychodzimy poza teren szkoły,
-nie biegamy po korytarzu,
-nie stoimy pod drzwiami sal lekcyjnych i innych pomieszczeń, których otwarcie może być dla nas zagrożeniem,
-nie bijemy, nie popychamy ani nie podstawiamy nóg kolegom,
-zachowujemy ostrożność na schodach,
-stosujemy się do uwag i próśb nauczyciela,

w czasie zorganizowanych wyjść poza teren szkoły:
-nie oddalamy się od grupy,
-zachowujemy szczególną uwagę przy przechodzeniu przez ulicę,
-zachowujemy się stosownie w środkach komunikacji miejskiej,
-słuchamy opiekunów,
-w szkole nosimy obuwie antypoślizgowe,
-w szkole i poza jej terenem zachowujemy się tak, aby nie zagrażać bezpieczeństwu swojemu i innych osób,
-zgłaszamy pracownikom szkoły wszelkie zauważone usterki lub sytuacje, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu
 
BEZPIECZNA SZKOŁA JEST WESOŁA !!!ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
- nie tylko w klasie 2a !

Być bezpiecznym w szkole, to w czasie przerw i w czasie wolnym:
- korzystać z dostępnych gier i pomocy znajdujących się np. w klasowym kąciku STREFA GIER
- korzystać z zasobów klasowej biblioteczki
- rozmawiać i bawić się bezpiecznie
- wykonywać dowolne prace plastyczne
- uzupełniać ćwiczenia i zapisy w zeszycie, których nie zdążyliśmy zrobić w czasie lekcji (korzystając z pomocy nauczyciela lub kolegów lub wykonać je samodzielnie i sprawdzić z nauczycielem).

fot. Grażyna Ćwikła

 
*  *  * 

*  *  *>> ARCHIWUM <<

Album - klasa 1a