SP1 Aktualności Wizyta węgierskiej maskotki w naszej szkole czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wizyta węgierskiej maskotki w naszej szkole

   Maskotki z różnych zakątków świata odwiedzają naszą szkołę. Ostatnim gościem był Brumi, miś z Węgier. Przyjechał do nas z prezentami i uczył dzieci na lekcjach angielskiego, pokazując swój rodzinny kraj, podobieństwa i różnice kulturowe. Dzieci mogły odszukać Węgry na mapie, dowiedzieć się ciekawych informacji o tym miejscu, a nawet ułożyć puzzle przedstawiające miejscowość misia - Pecs. Dzięki dziennikowi podróży maskotki dzieci mogły na chwilę przenieść się do tego państwa, oglądając zdjęcia i czytając listy z zagranicy. Wizyta maskotki zachęciła nas do wymyślania ciekawych projektów w języku angielskim, np. dzieci z młodszych klas wykonały projekty plastyczne, które posłużyły do stworzenia książeczki interaktywnej. Uczniowie klas czwartych nagrali wywiad z misiem w języku angielskim. Kolejną inicjatywą uczniów było nagranie informacji o tym, co miś lubi, a czego nie, tworząc zagadkę, którą wysłaliśmy kolegom z zagranicy. W ten sposób realizujemy treści programowe w ciekawej i motywującej dla uczniów formie. Projekty znajdują się na blogu językowym kidblog.org/Klasaa i stronie projektu http://twinspace.etwinning.net/670/home.

nauczycielka j. angielskiego
Izabela Mielniczek 


Wywiad z misiem
Jaki jest sekret misia? - zagadki dla kolegów z zagranicy:FOTORELACJA
 
STOPKA