SP1 Aktualności Trzydzieści lat minęło... piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Trzydzieści lat minęło...

   1 września 2015 r. o godz. 9.00 na placu apelowym przed Szkołą Podstawową nr 1 im. F. Chopina w Żarach zebrali się szacowni goście - p. Danuta Madej, burmistrz miasta Żary, p. Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz, p. Małgorzata Issel, wicestarosta żarski, ksiądz dziekan Stanisław Pojnar, dyrektorzy szkół, p. Beata Kulasza, przedstawicielka Kuratorium Oświaty, kombatanci oraz byli dyrektorzy i pracownicy SP 1 – nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie i ich rodzice, by rozpocząć rok szkolny 2015/2016 oraz zainaugurować obchody TRZYDZIESTOLECIA JEDYNKI.
   Apel rozpoczął się od uczczenia pamięci poległych w czasie II wojny światowej. W programie znalazły się piosenki i układy taneczne, podziękowania i gratulacje dla byłych dyrektorów i pracowników naszej szkoły oraz wspomnienia. Pani Burmistrz oraz jej Zastępca pasowali dzieci z klas pierwszych na uczniów JEDYNKI.
   Po rozejściu się naszych podopiecznych do klas wręczono akty nadania stopnia awansu zawodowego świeżo upieczonym nauczycielom mianowanym i dyplomowanym, byli dyrektorzy szkoły – p. Mirosław Zengiel, p. Helena Mużyłowska, p. Ewa Krauze-Michalska oraz obecna p. dyrektor Agnieszka Ropska – zasadzili drzewko, które będzie widzialnym znakiem historii SP 1. Następnie zebrani udali się do szkoły, by zapoznać się z przygotowanymi wystawami i prezentacjami multimedialnymi.
   Serdeczne rozmowy, uśmiechy na twarzy, wspomnienia i prawdziwe więzy przyjaźni – to łączy wszystkich sympatyków Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach.
   Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski


fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski


fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski


oprac. Cezary Sułkowski
 
STOPKA