SP1 Aktualności Spotkanie z kombatantem, p. Kazimierzem Treiderem sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Spotkanie z kombatantem, p. Kazimierzem Treiderem

   W poniedziałek, 21 września 2015 r., z inicjatywy nauczyciela historii, p. Bożeny Masłowskiej, odbyło się spotkanie uczniów SP 1 z kombatantem, uczestnikiem walk w czasie II wojny światowej, p. Kazimierzem Treiderem.
   Mimo sędziwego wieku, p. Kazimierz, chodząc wśród uczniów, odpowiadał na ich pytania. Z owych odpowiedzi wyłonił się obraz życia naszego gościa, który walczył o wolność Polski i Europy. Dzieci słuchały i zdobywały cenną wiedzę o minionych czasach, czasach naznaczonych cierpieniem, heroicznym poświęceniem i ofiarą.
   Na koniec spotkania uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki.
   Tego typu spotkania to niezwykła okazja, by dotknąć historii, poznać ją nie z książek, lecz z opowieści ludzi, którzy ją tworzyli.
Piotr Pałac, Bożena Masłowska

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA