SP1 Aktualności Gala z okazji XXX-lecia SP 1 w Żarach piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Gala z okazji XXX-lecia SP 1 w Żarach

   W czwartek, 1 października, o godz. 17.00 rozpoczęła się w sali ŻDK "Luna" uroczysta gala z okazji XXX-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach.
   Ten niezwykły koncert był podziękowaniem, hołdem złożonym byłym pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom oraz przyjaciołom JEDYNKI, którzy na przestrzeni wielu, wielu lat wspierali ją w różnorodny sposób.
   Spotkanie poprowadzili p. Iwona Szczuka oraz p. Olek Stachów, nauczyciele od lat związani z SP 1.
   Na scenie pojawili się obecni uczniowie oraz absolwenci - by oddać hołd swojej szkole, która, jak to zazwyczaj bywa, jest doceniania dopiero po jej opuszczeniu. Wystąpili: Julia Kapka (gra na gitarze), Emilia Rutkowska (gra na skrzypcach), Klaudia Strochalska i Michał Biazik (pokaz tańca towarzyskiego), Kinga Półtorak i Paulina Korzeniowska (duet gitarowy), przedszkolaki z Przedszkola CHATKA PUCHATKA, zespół teatralny p. Małgorzaty Łukowskiej ŚWIETLIKI, nauczyciele i uczniowie w piosence TRZYDZIEŚCI LAT MINĘŁO, Milena i Marlena Wójtowicz w piosence DO PRZODU ŻYJ; Magdalena i Łukasz Kurdzielowie (altówka i gitara - utwór WARIATKA TAŃCZY oraz piosenka NIRVANY), p. Konrad Drohomirecki z piosenką ŻYCZENIE (tekst piosenki - p. Katarzyna Zychla, mama naszej uczennicy), pp. Magdalena Łazar Massier i Mariusz Massier (wykonanie utworów MIASTO JABŁONKOWE oraz BERMS); Ola Urban z kl. 6a (recytacja wiersza MIASTECZKO PANA ANDERSENA Wojciecha Młynarskiego).
   Na koniec wręczono statuetki Przyjaciołom JEDYNKI, czyli osobom, które od lat współpracują ze Szkołą Podstawową nr 1 im. F. Chopina w Zarach.
   Po gali wszyscy zebrani spotkali się w holu przed salą, gdzie mogli skosztować wypieków rodziców naszych uczniów i powspominać minione lata.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski

fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski
 
STOPKA