SP1 Aktualności Festyn rodzinny z okazji XXX-lecia SP 1 w Żarach czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Festyn rodzinny z okazji XXX-lecia SP 1 w Żarach

   W sobotę, 3 października, o godz. 10.00 rozpoczął się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina w Żarach festyn rodzinny z okazji jej XXX-lecia. To ostatnia z serii uroczystości zaplanowanych na ten radosny jubileusz.
   Rodzice, uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście przygotowali dla społeczności JEDYNKI szereg atrakcji. Można było przejechać się bryczką, na koniu, na motorze, poskakać na dmuchanym zamku, pomalować twarz; zmierzyć ciśnienie, obejrzeć wóz strażacki, dowiedzieć się, jak przygotować zdrową żywność, postrzelać z ASG; obejrzeć walkę drużyny wojów serbołużyckich Biełoboh, wziąć udział w plenerze malarskim i w innych konkursach, przygotowanych m.in. przez policję i Grupę 62. Kompanii COMMANDO z Bolesławca. Odbył się również pokaz jazdy kaskaderskiej na motorze, pokaz straży pożarnej i WOPR-u.
   Na scenie lub tuż przed nią odbywały się występy dzieci, które przygotowały pod okiem swoich wychowawców bądź opiekunów piosenki, pokazy tańca lub gry na instrumentach.
   Każdy uczestnik festynu mógł wziąć udział w dwóch akcjach charytatywnych: w biegu XXX-lecia na rzecz naszego ucznia Bartka Wojtczaka oraz w akcji POLA NADZIEI na rzecz żarskiego hospicjum. Aby wziąć udział w biegu należało wpłacić dowolną kwotę na rehabilitację Bartka, pobrać numerek i wystartować. Rywalizacja była naprawdę zażarta.
   W czasie trwania festynu można było kupić pyszne ciasta, zjeść grochówkę lub kiełbasę.
   15% dochodu z festynu zostanie przekazane na zakup cebulek żonkili, wiosną wyrosną z nich POLA NADZIEI. Pieniądze na nie wydane wspomogą hospicjum. 75% zaś zostanie przeznaczone na budowę siłowni w plenerze dla uczniów starszych klas. Wkrótce poinformujemy o zebranej kwocie.
   XXX-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina w Żarach zmobilizowało absolwentów oraz obecnych uczniów i ich rodziców, jak również sympatyków szkoły do radosnego świętowania, wspominania, przeżywania emocji zatartych przez trzydzieści wspólnie spędzonych lat.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski

fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA