SP1 Aktualności Dzień Głośnego Czytania sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Dzień Głośnego Czytania

   29 września to Dzień Głośnego Czytania. To święto ma w naszym kraju już 15-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest propagowanie głośnego czytania, które rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz buduje więzi między rodzicami a dziećmi. Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy wieku nastoletniego.
   W dniach 28-29 września w bibliotece odbyło się głośne czytanie książki pt. „Anielka” Bolesława Prusa w związku z akcją Narodowe Czytanie. Uczestniczyły w tym klasy IV b, V d oraz uczniowie klas I-III. Następnie dzieci rysowały ilustracje do przeczytanego fragmentu. Prace zdobią wystawę książek i informacji na temat życia i twórczości Bolesława Prusa. Poza tym odbyło się głośne czytanie innych książek, by poznać przygody ich bohaterów i doskonalić technikę czytania.
 

Czytajcie!
Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch i Joanna Issel
 
STOPKA