SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkanie trzecie wtorek, 11 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Koło filmowe – spotkanie trzecie

   W środę, 28 października 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się trzecie spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film Powrót do przyszłości I w reżyserii Roberta Zemeckisa.
   Zaznaczyć trzeba, iż film bardzo spodobał się zebranym, na twarzach uczniów opuszczających salę widoczny był uśmiech, większość zapowiadała zapoznanie się z kolejnymi częściami trylogii. Szalony naukowiec Emmett Brown, beztroski Martin McFly, seria śmiesznych scen – to musiało wzbudzić sympatię dzieci.
   Przy okazji projekcji tego filmu utrwaliliśmy wiadomości dotyczące s.f., dowiedzieliśmy się także, co to jest trylogia, komedia, poznaliśmy rodzaje komizmu oraz… dane techniczne DeLoreana DMC-12, czyli wehikułu przenoszącego bohaterów w czasie.
   Powrót do przyszłości, mimo iż jest komedią, skłania do przemyśleń iście filozoficznych. Martin zmienił przeszłość, co miało wpływ na poprawę bytu jego rodziny. My nie mamy możliwości naprawiania błędów w przeszłości, możemy jednak wyciągać z nich wnioski i próbować więcej ich nie popełniać. Zawsze warto naprawiać, nigdy burzyć!
   Na koniec uczniowie otrzymali karty pracy, wkrótce dowiemy się, czy – gdyby mogli – woleliby odbyć podróż w przeszłość lub przyszłość oraz co by tam zrobili.
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA