SP1 Aktualności Lekcja muzealna w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy koło Zielonej Góry czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Lekcja muzealna w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy koło Zielonej Góry

   W środę, 28 października 2015 r., uczniowie klas IV SP 1 w Żarach uczestniczyli w lekcji muzealnej „Archeologia - podstawowe pojęcia, praca archeologa, rodzaje stanowisk archeologicznych”. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z pojęciem archeologia, pracą archeologa, przedstawienie powiązania między archeologią a historią jako naukami pokrewnymi oraz ukazanie roli muzeum w przekazywaniu wiedzy historycznej. Po zajęciach uczniowie obejrzeli ekspozycje archeologiczne:

Ekspozycja czasowa
„ZAGINIONE- OCALONE” - szczecińskiej kolekcji starożytności pomorskich. Wystawa czasowa przedstawia najnowsze znaleziska archeologiczne.

Ekspozycje stałe
Łowcy i rolnicy epoki kamienia na Środkowym Nadodrzu.
Wicina - gród metalurgów sprzed 2500 lat.
Środkowe Nadodrze u schyłku starożytności.

   Lekcje muzealne to jedna z form zajęć w procesie dydaktyczno–wychowawczym. Są źródłem spostrzeżeń potrzebnych do rozwoju myślenia uczniów, rozbudzają zainteresowania historią i przywiązanie do regionu.
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA