SP1 Aktualności Nasza maskotka wyruszyła za granicę niedziela, 16 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Nasza maskotka wyruszyła za granicę

   Już trzeci rok szkolny wymieniamy się maskotkami z innymi europejskimi krajami. Naszą szkołę odwiedziły maskotki z Grecji, Norwegii, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Czech, Francji, Chorwacji i Węgier. Wizyty stały się inspiracją dla wielu działań na lekcjach języka angielskiego. Jest to świetna okazja, aby uczyć się angielskiego i poznawać inne państwa w ciekawy sposób.

  W tym roku szkolnym za granicę wysłaliśmy Żarusia, maskotkę znaną wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Przygotowaliśmy paszport i dziennik podróży, w którym opisaliśmy nas, naszą szkołę, miasto i państwo. Dzieci z klas młodszych przygotowały prace plastyczne, a klasy piąte wypracowania w języku angielskim. Klasa 5B nakręciła także pożegnalny film wideo, a 5C przeprowadziła wywiad z Żarusiem. Zapraszam do zapoznania się z pracami dzieci.
Izabela Mielniczek

Film klasy 5B - Pożegnanie Żarusia:

 


Wywiad z Żarusiem - klasa 5C:
 


Maskotki, które odwiedzą naszą szkołę:Fotorelacja


fot. Izabela Mielniczek
 
STOPKA