SP1 Aktualności „Trzymaj formę!” - jesienne posiłki poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

„Trzymaj formę!” - jesienne posiłki

   Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach brali udział w projekcie “Trzymaj formę”, dotyczącym zdrowych nawyków żywieniowych. W dniach 26-30 października 2015 r. w czasie lekcji techniki przygotowywali zdrowe jesienne posiłki.
   Dzieci klas czwartych przygotowywały koreczki warzywno-mięsne, do stworzenia smacznych potraw mieli: jabłko lub gruszkę, paprykę, pomidorki koktajlowe, ogórki konserwowe, świeże ogórki, rzodkiewki, ser żółty, kabanosy, oliwki oraz inne warzywa. Następnie powstawały smaczne i zdrowe jeżyki.
   Uczniowie klas piątych przygotowywali wesołe jesienne kanapki oraz warzywne szaszłyki – dzieci komponowały kanapki w kształcie gwiazd, żaglówek itp. Natomiast uczniowie klasy szóstej przygotowali sałatki i surówki z wykorzystaniem dostępnych warzyw. Przepisy na jesienny posiłek wykorzystali z domowych receptur.
   Uczniowie bardzo chętnie pracowali w grupach, dzielili obowiązki między siebie. Przygotowanie potraw sprawiło dzieciom dużo radości, zadowolone zasiadały do pałaszowania tego, co samodzielnie zrobiły.
   Zapraszamy do obejrzenia galerii i podziwiania, jak dzieci sobie radziły.
Pozdrawiam
Małgorzata Kaźmierczak

fot. Małgorzata Kaźmierczak
 
STOPKA