SP1 Aktualności „Jesienne inspiracje-dyniowy zawrót głowy” piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

„Jesienne inspiracje-dyniowy zawrót głowy”

   To kolejna, coroczna twórczość jesienna za nami, jaka odbyła się w naszej szkole. W tym roku popisały się klasy pierwsze. Uczniowie brali udział w pracy twórczej - projektowaniu i wykonywaniu różnych postaci z dyni, kapusty, kabaczków i innych warzyw. Wykonywali ozdoby z przeróżnych koralików i zawieszek, tworzyli prace plastyczno-techniczne z różnych materiałów, np. jesiennych zbiorów nazbieranych w parku, szarego i kolorowego papieru, bibuły, koralików, kolorowego brystolu. Wszystkie prace mogliśmy podziwiać na jesiennej wystawie w holu szkoły. Podsumowaniem jesiennego konkursu był apel zorganizowany z tej okazji. Uczniowie mieli okazję odegrać artystyczną rolę w przebraniu warzyw i owoców. Były wiersze, zagadki, przedstawienia teatralne, piosenki i zabawy ruchowe. Wszystkie dzieci na zajęciach, wspólnie, przygotowały sałatki owocowe i warzywne, koreczki owocowe, kolorowe kanapki. Uczniowie zadbali o pomysł, higienę posiłku i jego estetykę. Poprzez twórcze działania, swobodę, duże zainteresowanie i wyobraznię dzieci, poprzez ruch i zabawę, wspólnie budowaliśmy definicję zdrowego stylu życia.
 Irena Wiącek


fot. Irena Wiącek i Honorata Kryszewska
 
STOPKA