SP1 Aktualności Kółko filmowe – spotkanie siódme sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Kółko filmowe – spotkanie siódme

   W środę, 16 grudnia 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się siódme spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film 20000 mil podmorskiej żeglugi w reżyserii Richarda Fleischera. Na seans przybyło prawie dwadzieścioro uczniów.
   Kapitan Nemo, dowódca okrętu podwodnego Nautilus, atakuje jednostki nawodne, ponieważ przewożą one ładunek, który służy do produkcji broni. Film jest próbą ukazania walki jednostki z kolonializmem, wyzyskiem i niesprawiedliwością społeczną. Już kilka metrów pod wodą rozpoczyna się wolność, możliwość samodzielnego decydowania o swoim losie. Czy można jednak samodzielnie wymierzać sprawiedliwość? Pytaliśmy już o to w czasie projekcji Piotrusia i wilka.
   Film, mimo iż upłynęło od jego premiery 61 lat, mimo widocznych, nieporadnych jeszcze efektów specjalnych, bardzo spodobał się zebranym.
   Tekst powieść Juliusza Verne`a można zdobyć tutaj: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/20-000-mil-podmorskiej-zeglugi/
   Polecamy stronę wolnelektury.pl
Piotr Pałac
 
STOPKA