SP1 Aktualności POLSKA ZA JAGIELLONÓW - konkurs historyczny poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

POLSKA ZA JAGIELLONÓW - konkurs historyczny

   Dnia 10.11.2015 Ł odbył się szkolny konkurs historyczny „Polska za Jagiellonów”, w którym wzięli udział uczniowie klas VI: Oliwia Różewicz kl. VI a, Maciej Onuchowski kl. VI a, Inez Kabin kl. VI b, Jan Powęski kl. VI b, Kornelia Przybyłek kl. VI c i Błażej Krawczyk kl. VI c.
   Celem konkursu było upowszechnienie i popularyzacja wiedzy o przeszłości Polski oraz jej wzbogacenie i poszerzenie. Uczestnicy konkursu zmagali się z wiedzą historyczną wykraczającą poza program nauczania, obejmującą dzieje Polski od początku panowania dynastii Jagiellonów - Władysława Jagiełły - do ostatniego władcy z tej dynastii – Zygmunta II Augusta (od XIV do XVI wieku).
   Szeroką wiedzą wykazali się ucz. z kl. VI a - zajmując I miejsce, kl. VI b - II miejsce, kl. VI c- III miejsce. Uczniowie zwycięskiej klasy mogą uważać się za znawców historii Polski XIV-XVI wieku.
   Gratuluję zwycięzcom!
Bożena Masłowska

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA