SP1 Aktualności Spotkanie z terapeutą czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Spotkanie z terapeutą

   15.12.2015 r. w naszej szkole odbyły się spotkania z psychoterapeutą Zbigniewem Kamratem pod hasłem: „Psyche Szakal”. W debacie brali udział uczniowie klas szóstych (łącznie 68 uczniów).
   Warsztaty dotyczyły problemu zażywania różnych substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Uczniowie dowiedzieli się, jak groźne i niebezpieczne dla zdrowia i życia są substancje chemiczne o działaniu psychoaktywnym. W trakcie debaty poruszana była także problematyka spożywania alkoholu i palenia papierosów przez nieletnich. Prowadzący, odwołując się do przykładów terapii zaczerpniętych wprost ze swej pracy, ukazał uczniom przyczyny, skutki, a także długą drogę leczenia i powrotu do „normalnego” życia bez używek. Po spotkaniach uczniowie wyrażali bardzo pozytywne opinie, a wielu z nich stwierdziło, że była to dla nich jedna z wartościowszych lekcji profilaktycznych. Program był zrealizowany dzięki sfinansowaniu ze środków MKRPA w Żarach.
Aneta Kochanowicz

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA