SP1 Aktualności Czytanie? Lubię to! (1) środa, 12 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Czytanie? Lubię to! (1)

   Jednym z czterech podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2015/2016 jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z tego też powodu w klasach 4c, 5a, 6b i 6c będziemy czytać kilka razy w tygodniu ciekawe książki spoza kanonu lektur. Najpierw zapoznamy się z tekstami zaproponowanymi przeze mnie. Klasa czwarta pozna historię Eri, która musi wykonać bardzo niebezpieczną misję ze smokiem w tle, zaś klasa piąta i szóste poznają niezwykle poruszającą historię Oskara, chłopca chorego na białaczkę.
   Celem tego działania jest zapoznanie uczniów z prawdziwą literaturą, zachęcenie do poznawania nowych historii zawartych w ciekawych książkach.
   Po przeczytaniu Eri i smoka Jacka Inglota oraz Oskara i pani Róży Érica-Emmanuela Schmitta wypożyczymy z biblioteki szkolnej kilka nowości, m.in. Bajki filozoficzne Michela Piquemala.
   Oby niegdysiejszy pomysł realizowany pod nazwą "Cała Polska czyta dzieciom" zbliżył świat wartościowej literatury z dziećmi.
Piotr Pałac
alt alt

 
STOPKA