SP1 Aktualności Podsumowanie wizyty greckiej maskotki w naszej szkole sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Podsumowanie wizyty greckiej maskotki w naszej szkole

   W grudniu gościliśmy w naszej szkole Odyseusza, maskotkę z Grecji. Odyseusz pochodzi z Saloników, drugim pod względem wielkości greckim miastem. Wizyta misia była czasem na poznanie tego kraju. Odszukaliśmy Grecję na mapie, sprawdziliśmy odległość od Żar. Obejrzeliśmy zdjęcia i filmy o Grecji. W dzienniku podróży maskotki znaleźliśmy wiele informacji i stworzyliśmy plakat o tym kraju.A oto zdjęcia greckiej maskotki w naszej szkole oraz uczniowie z naszej greckiej szkoły partnerskiej:


 
Klasa 5c spotkała się z Grekami podczas wideokonferencji.


 


Mixbook - Create stunning photo books, cards and calendars! | Design your own photo book with Mixbook's easy online editor.

   Grudzień ściśle związany jest ze świętami Bożego Narodzenia. Dowiedzieliśmy się wiele o tradycjach świątecznych naszych partnerów z projektu. Poniżej przedstawiamy wideo o greckich zwyczajach, które otrzymaliśmy od kolegów z zagranicy. Dla osób zaciekawionych tematem polecam naszą stronę projektu, gdzie jest więcej materiałów, które wymieniliśmy z uczniami z Europy: https://twinspace.etwinning.net/10704/pages/page/71080

Film z Grecji:


A oto nasza prezentacja o polskich tradycjach, które przekazywaliśmy maskotce z Grecji:
Jak co roku, nie zabrakło także wymiany kartek świątecznych. Życzenia otrzymaliśmy z Grecji, Słowenii, Czech, Niemiec i Portugalii.
   Wspólnie z kolegami z zagranicy stworzyliśmy składankę angielskiej kolędy Jingle Bells w naszych językach narodowych. Tak powstał wspólny zbiór wersji w języku angielskim, polskim, greckim, słoweńskim, portugalskim, czeskim i niemieckim. Zachęcam do śpiewania w różnych językach.


Odyseusz pomagał uczyć się na lekcjach języka angielskiego. Dzięki niemu nauka stała się przyjemnością.
Izabela Mielniczek
 
STOPKA