SP1 Aktualności Szlachetna paczka czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Szlachetna paczka
   
   W grudniu nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy SZLACHETNA PACZKA.
  Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje.
   Akcję w naszej szkole prowadziła świetlica szkolna. Do zbiórki darów włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Finał akcji miał miejsce 11 grudnia. Zebrane dary zapakowaliśmy do pięciu wielkich kartonów, które oznaczyliśmy specjalnymi kodami wybranej rodziny i przekazaliśmy do magazynu w Żaganiu.
   Wynik przeprowadzonej akcji udowodnił jak wielkie pokłady wrażliwości na społeczne problemy drzemią w naszych wychowankach. Dzięki zaangażowaniu wielu bezinteresownych ludzi kolejna rodzina będzie przeżywać radosne święta. Społeczność naszej szkoły zdała egzamin z wrażliwości na potrzeby innych, co daje poczucie wiary w sens takich działań.

Wychowawczyni świetlicy
Małgorzata Łukowska

 
podziękowania

 
 
STOPKA