SP1 Aktualności Zima w obiektywie czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Zima w obiektywie

    Czy zima musi oznaczać kres długich spacerów z aparatem fotograficznych w ręku? Ależ skąd! Zima inspiruje! Wirujące za oknem płatki śniegu zachęcają do wyjścia z ciepłego domu – na mróz. To, co możemy tam zobaczyć, niejednokrotnie zaskakuje. Zima nie oznacza śmierci, pustki, nudy, świata widzianego tylko i wyłącznie w dwóch kolorach: czarnym i białym. Przyroda żyje, tworzy wspaniałe obrazy: skutą lodem rzekę, kryształki lodu na roślinach, śnieg, przez który prześwitują promyki słońca. Zresztą, skoro już mowa o śniegu… Każdej jesieni, gdy już opadną wszystkie liście z drzew, zasmucony Pan Bóg patrzy na Ziemię – taką ponurą i szarą. Daje wtedy rozkaz aniołom, ażeby ją upiększyły. Rwą więc pióra ze swoich skrzydeł posłuszne duchy i sypią białym puchem z nieba.
    Mam nadzieję, iż zdjęcia, które obejrzycie, rozbudzą w Was pasję fotografowania. Wszak świat jest piękny!
Piotr Pałac

  (kliknij zdjęcie)
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA