SP1 Aktualności Walentynki po angielsku czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Walentynki po angielsku

Click here

Satisfaction.com


   Z okazji walentynek nasi uczniowie podczas lekcji angielskiego mogli poznać, jak ten zwyczaj obchodzony jest w krajach anglojęzycznych.

  Dawniej w Anglii dzieci w dzień świętego Walentego, 14 lutego, przebierały się za dorosłych i odwiedzały domy, śpiewając piosenki o miłości. Dzisiaj z tych tradycji został jedynie zwyczaj obdarowywania się wzajemnie małymi upominkami. Do najbardziej popularnych należą kartonowe serca z postaciami Romea i Julii.

  W Walii ciekawym zwyczajem jest obdarowywanie ukochanej osoby drewnianą łyżeczką zdobioną serduszkami, kluczami i kłódeczkami. Przesłanie jest proste: “Open my heart” – „Otwórz moje serce”.

   W Szkocji święto to obchodzą przede wszystkim dzieci, które na zajęciach szkolnych wymyślają wierszyki okolicznościowe, a następnie wysyłają lub podrzucają je anonimowo do znajomych i rodziny. Organizowane są również specjalne przyjęcia, gdzie każdy przy wejściu pisze swoje imię na kartce i wrzuca do jednego z dwóch pojemników, podzielonych ze względu na płeć. Następnie losuje się imię wybranki lub wybranka, z którym należy spędzić resztę zabawy. Podobno na tego typu imprezach poznało się wiele szkockich par.

   My przygotowaliśmy walentynki dla kolegów z Grecji, z którymi współpracujemy w ramach projektu międzynarodowego programu eTwinning. Przygotowane serduszka przesłaliśmy w paczce.
Izabela Mielniczek


Więcej o tradycjach walentynkowych:


 
fot. Izabela Mielniczek
 
STOPKA