SP1 Aktualności Lekcja historii z panem Józefem Seńków czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Lekcja historii z panem Józefem Seńków

   Dnia 19 lutego 2016 r. naszą szkołę odwiedził pan Józef Seńków – Prezes Związku Koła Sybiraków nr 7 w Żarach. W spotkaniu wzięli również udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych oraz panie Honorata Kryszewska i Bożena Masłowska.
   Pan Józef opowiedział nam historię swojego pobytu na Syberii. Ogromne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła opowieść o okrutnych warunkach, w jakich musiał tam żyć. Na tej „nieludzkiej ziemi” bez przerwy brakowało jedzenia, odzieży, leków, tylko nieliczni przeżyli ten dramat. Na szczęście po wielu latach wygnania nadszedł dzień powrotu do Polski.
   To interesujące spotkanie skończyło się w miłej atmosferze oraz gromkimi brawami. Uczniowie wręczyli naszemu Gościowi dyplom i kwiaty.
   Tę ciekawą lekcję historii zorganizowała pani Bożena Masłowska.

   Swoistym zwieńczeniem spotkania był międzyklasowy konkurs, który odbył się 23 lutego - ŻARY NA PRZESTRZENI WIEKÓW. I miejsce zajęła klasa 4c, II miejsce klasa 4b, III miejsce - 4a. 
Piotr Pałac, Bożena Masłowska


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA