SP1 Aktualności Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

   W dniu 10 marca 2016 roku zostały przeprowadzone eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do konkursu przystąpiło osiem żarskich szkół, które we wcześniejszych terminach przeprowadziły eliminacje środowiskowe i wyłoniły swoich reprezentantów na wyższy szczebel. Naszą szkolę reprezentowali następujący uczniowie:
  • Grześkowiak Paweł kl. IVc,
  • Sobków Marta kl. VI b,
  • Szkudlarek Jakub kl. VI b.
   Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań. 

   W eliminacjach miejskich udział brały 3-osobowe reprezentacje następujących szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Żar: SP 1, SP 5, SP 8, GM 1, GM2, GM 3, Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz Zespół Szkół w Żarach. 
   Zwycięzcą eliminacji miejskich w grupie I - szkół podstawowych - został uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 - Paweł Grześkowiak.

   Organizatorem konkursu tradycyjnie był Urząd Miejski w Żarach - Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach i Komendy Straży Miejskiej. Cenne nagrody indywidualne i zespołowe dla szkół oraz słodki poczęstunek dla uczestników turnieju ufundowała Pani Burmistrz Miasta Żary, zaś rolę gospodarza turnieju pełniła Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 18 marca o godz. 10:00 w Komendzie Powiatowej PSP w Żarach.
Pozdrawiam
Małgorzata Kaźmierczak

fot. Małgorzata Kaźmierczak
 
STOPKA