SP1 Aktualności Spotkanie z uczniami z Grecji kolejna wideokonferencja po angielsku czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Spotkanie z uczniami z Grecji kolejna wideokonferencja po angielsku

   Jak wprowadzić naturalną komunikację w języku obcym na lekcjach? Świetnym rozwiązaniem są spotkania na żywo z uczniami z innych krajów. W tym roku szkolnym dzieci z naszej szkoły brały już udział w wideospotkaniach z uczniami z Francji, Hiszpanii i Grecji. Wszystkie okazały się sukcesem, a zaangażowanie dzieci było inspirujące. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, udało się zorganizować kolejne spotkanie z Grecją. Uczniowie klas piątych mogli porozmawiać w języku angielskim, dobrani w pary z Grekami zadawali i odpowiadali na pytania na wybrane wcześniej tematy. Wspólnie też graliśmy w gry utrwalające słownictwo i śpiewaliśmy piosenki po angielsku. Było to niezapomniane przeżycie. Dzięki takim doświadczeniom uczniowie widzą sens nauki języka angielskiego, która nie jest już abstrakcją, a przygotowaniem na spotkanie z rzeczywistością.
Izabela Mielniczek


 
STOPKA