SP1 Aktualności Wielkanocne lekcje języka angielskiego - podsumowanie sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wielkanocne lekcje języka angielskiego - podsumowanie

   Uczniowie naszej szkoły brali udział w grach i zabawach wielkanocnych. Poznali słownictwo oraz tradycje związane ze Świętami. Dzieci bawiły się w "egg hunt" – polowanie na jajka, zabawę, która polegała na tym, iż uczniowie szukali jajek w klasie, schowanych tam wcześniej przez nauczycielkę. Wygrywało to dziecko, któremu udało się znaleźć najwięcej. Następnie uczniowie kolorowali jajka według instrukcji w języku angielskim. Dzieci grały także z kartami obrazkowymi w "Memory" i interaktywne zabawy na tablicy. Nauce towarzyszył Cyril - maskotka z Niemiec, którą obecnie gościmy w naszej szkole.

Dodatkowo chętni uczniowie klas trzecich brali udział w konkursie sprawdzającym słownictwo i czytanie ze zrozumieniem o tematyce świątecznej.
 
O tradycjach wielkanocnych w Wielkiej Brytanii - ROLLING EGGS

W niektórych częściach Wielkiej Brytanii mieszkańcy mają bardzo ciekawy zwyczaj. Chodzi tu o zawody w toczeniu jajek z górki - ROLLING EGGS. Ma to również chrześcijańskie odniesienie. Turlanie jajka symbolizuje odkrywanie kamienia do groty, w której spoczywało ciało ukrzyżowanego wcześniej Jezusa. Ostatecznie wygrywa osoba, której jajko przetrwa zabawę.
 
Izabela Mielniczek


Prezentacja z nowym słownictwem:Tradycje wielkanocne:

 

Fotorelacja


fot. Izabela Mielniczek
 
STOPKA