SP1 Aktualności PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PO ANGIELSKU czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PO ANGIELSKU

   12 kwietnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez Międzynarodową Grupę Teatralną THE BEAR Educational Theatre z Pragi. Jest to grupa aktorów zrzeszająca native speakerów mówiących po angielsku z całego świata. Występuje od 1994 roku w wielu krajach europejskich, w tym we Francji, Austrii, Czechach, Polsce i na Słowacji, a w tym roku po raz pierwszy wystąpiła u nas w szkole.
   Dzieci obejrzały interaktywne przedstawienie pt. „The Alien Grammar Show” – o kosmicie, który przybył na Ziemię w poszukiwaniu swoich dzieci, Blipa i Blopa. W pościg za kosmitą udaje się dwoje agentów służb międzygalaktycznych (Agenci w czerni) z misją specjalną, aby schwytać Obcego. Zarówno kosmita jak i agenci potrzebowali pomocy widzów, dzięki czemu ten zabawny spektakl o wartkiej, zaskakującej akcji był również wyjątkowo wciągający. Uczniowie musieli uważnie słuchać, co mówił kosmita, gdyż zdarzało mu się mówić niepoprawnie po angielsku, a zadaniem dzieci było to wychwycić i poprawić. „The Alien Grammar Show” to nie tylko humorystyczna historia, ale również doskonała powtórka z tworzenia podstawowych pytań w języku angielskim.
Karolina Wojtiuk

Fotorelacja

fot. Piotr Pałac

 
Fragment spektaklu

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA