SP1 Aktualności Kolorowy Tydzień w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Kolorowy Tydzień w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

   W Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach w dniach od 18-22 kwietnia obchodzono Kolorowy Tydzień. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem.

Poniedziałek – kolor żółty „Dzień Słońca”.
Wtorek – kolor biały „Jak zdrowo żyć?”
Środa – kolor niebieski „Dbamy o czystą wodę”.
Czwartek – kolor czerwony „Stop wypalaniu traw!”
Piątek – kolor zielony „Ziemia, naszym domem”.


   W dniach ekologicznych uczniowie wykonali plakaty, prace plastyczne, mówili o energii odnawialnej, o zdrowym odżywianiu, sporządzali koktajle z owoców i warzyw, siali warzywa i sadzili kwiaty. Były przedstawienia, wiersze i piosenki. Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego był Kolorowy Korowód ulicami miasta oraz Międzyszkolny Turniej „Chrońmy Ziemię”. Uczniowie naszej szkoły zwrócili uwagę społeczności lokalnej na problemy środowiska i zademonstrowali jej związek z przyrodą. Podejmowane każdego roku akcje przekonują nas o tym, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka.
Z ekologicznym pozdrowieniem
Honorata Kryszewska- wicedyrektorPani Burmistrz!

   Tradycyjnie, jak co roku, nasza Szkoła uczestniczy w obchodach Kolorowego Tygodnia. Tydzień Ekologiczny odbywa się w dniach od 18-22 kwietnia 2016 r.

Każdy dzień tygodnia przebiega pod innym hasłem i kolorem.
Poniedziałek - kolor żółty DZIEŃ SŁOŃCA.
Wtorek - kolor biały JAK ZDROWO ŻYĆ?
Środa - kolor niebieski - DBAMY O CZYSTĄ WODĘ!
Czwartek - kolor czerwony - STOP WYPALANIU TRAW!
Piątek - kolor zielony - ZIEMIA, NASZYM DOMEM.

   W pierwszym, żółtym DNIU SŁOŃCA szkoła jaśniała blaskiem wiosennego słońca – za oknem, ale również za sprawą żółtych kapeluszy, opasek, uśmiechów i przepięknych żonkili, które posadziliśmy jesienią. Teraz cieszyły nasze oko. Tego dnia też prowadziliśmy akcję charytatywną dla Hospicjum w Żarach i wzięliśmy udział w konkursie plastycznym „Pola Nadziei”. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zobaczyć film na temat energii odnawialnej.

   Drugiego dnia biały kolor zapowiadał „Jak zdrowo żyć!” W tym dniu sporządzaliśmy pyszne, owocowe koktajle i wykonaliśmy prace plastyczne „Wiem, co jem”.

   Trzeci dzień był kolorem niebieskim. Wykonaliśmy plakaty i wystawę obrazującą życie zwierząt i roślin żyjących w czystych wodach.

   Czwarty dzień to dzień czerwony. Przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji „Stop wypalaniu traw!” W ten sposób chcieliśmy zwrócić uwagę społeczności lokalnej na problemy środowiska, a KOLOROWYM KOROWODEM zademonstrować nasze działania ekologiczne.

   Piątek to kolor zielony, ubrany w hasło „ZIEMIA, NASZYM DOMEM”. Podsumowaniem Kolorowego Tygodnia był Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Chrońmy Ziemię” oraz prezentacja wszystkich podjętych przez nas działań.

Podejmowane każdego roku akcje przekonują nas o tym, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka!

Fotorelacja

alt
fot. Honorata KryszewskaRelacja Telewizji Regionalnej
 
STOPKA