SP1 Aktualności Międzynarodowy Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Międzynarodowy Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

   Z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia praktycznego wykorzystania wiedzy na temat segregowania odpadów.
   Warsztaty zostały poprzedzone dyskusją na temat korzyści i wad wynikających z selektywnej zbiórki odpadów. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami i uwagami. Podczas zajęć rozstrzygaliśmy pojawiające się wątpliwości co do niektórych odpadów, np. tzw. odpadów sprzężonych, takich jak kartony po napojach. Dzieci dowiedziały się, co zrobić z przeterminowanymi lekarstwami czy zużytymi bateriami oraz jakie rodzaje pojemników, czy też worków mogą spotkać w Żarach. Najaktywniejsi uczniowie zostali docenieni symbolicznymi upominkami.
   Pamiętajcie, aby dbać o naszą planetę nie tylko przy okazji tygodnia ekologicznego, czy też Dnia Ziemi, ale każdego dnia :-) W spotkaniu uczestniczyła p. Małgorzata Rupala.
Z ekologicznymi pozdrowieniami
Joanna Naumik

fot. Magdalena Kośniewska
 
STOPKA