SP1 Aktualności Ekologia po angielsku wtorek, 11 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Ekologia po angielsku

   Minął już "Tydzień ekologiczny" w naszej szkole. Na lekcjach angielskiego uczniowie poznali słownictwo związane z ekologią. Spisaliśmy też pomysły, jak żyć ekologicznie. Pomogli nam ze szkoły w Niemczech i Słowenii z projektu międzynarodowego, dodając akcje ekologiczne, w których uczestniczą.

   Nasi uczniowie przygotowali również hasła ekologiczne w języku angielskim. Efektem były plakaty wywieszone w holu szkoły: "Join our school revolution to stop the pollution" ("Przyłącz się do naszej szkolnej rewolucji i zatrzymaj zanieczyszczenie środowiska") oraz "Go green to keep the world clean" ("Bądź ekologiczny i utrzymaj świat w czystości"). Pozostałe hasła wykorzystaliśmy do stworzenia internetowych plakatów promujących ekologię, które można obejrzeć w prezentacji poniżej. Hasła przygotowali uczniowie klasy 5B, 5C i 5D. Gratuluję pomysłowości.
Izabela Mielniczek
nauczycielka języka angielskiego

alt

Prezentacja plakatów promujących ekologię:
Ekologiczne pomysły naszych uczniów oraz kolegów ze szkoły w Niemczech i Słowenii:

 
STOPKA