SP1 Aktualności TYDZIEŃ EKOLOGICZNY KLASY 1 F czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

TYDZIEŃ EKOLOGICZNY KLASY 1 F

Dzień 1 - Poniedziałek: Dzień Słońca
   Uczniowie z klasy 1f i 1e wybrali się na wycieczkę do Zielonego Lasu w poszukiwaniu energii słonecznej. Spotkali się z panią leśnik, która zdradziła im tajniki jego przyrody. Poszukiwacze przygód wdrapali się na wyremontowaną wieżę widokową, z której mogli podziwiać piękno naszej okolicy oraz czerpać radość i przyjemność, jakie dostarczały im promienie słoneczne. Po wędrówkach mali ekolodzy biesiadowali przy ognisku, oczywiście w wyznaczonym do tego miejscu.

Dzień 2 - Wtorek: Dzień czystości i zdrowia

   W tym dniu dzieci przygotowały papierowe białe rączki, aby promować czystość rąk. Dowiedziały się o dobroczynnym działaniu różnych ziół. Pod hasłem „Zioła zdrowie dają i witalność przywracają” wraz z rodzicami uczestniczyli w degustacji wybranych ziół dla uczniów naszej szkoły. Ponadto uczniowie przygotowali własną degustację białego twarożku i nowalijek, promując w ten sposób zdrowe odżywianie i podkreślając wagę spożywania produktów białkowych. Mali kucharze dokonali degustacji białych dzieł na długiej przerwie w holu szkoły.

Dzień 3 - Środa: Dzień Wody
   W tym dniu uczniowie przypomnieli sobie o powodach i zasadach oszczędzania wody. Dzieci przygotowały również spektakl „Witamy wiosnę” dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. W przedstawieniu wzięły udział zające, żaby, ptaki oraz oczywiście pani Wiosna. „Zielone” piosenki nastroiły pozytywnie uczestników przedstawienia i widownię, a cała świetlica na moment zamieniła się w wiosenną Krainę Przyrody.

Dzień 4 - Czwartek: Dzień czerwony: Chrońmy łąki, lasy, pola

   Klasowe sroki, bociany, kosy, żaby i zające doskonale wiedzą, że ogień na łące to ekologiczna katastrofa. Dlatego uczniowie na znak protestu przeciw wypalaniu traw byli ubrani w tym dniu na czerwono. Dzieci wzięły udział w marszu ekologicznym naszej szkoły. Miały przygotowane transparenty promujące czystość i zdrowe odżywianie.

Dzień 5 – Piątek: Nasza Matka Ziemia
   Podsumowując działania całego tygodnia, uczniowie klasy 1f wzięli udział w klasowym konkursie plastycznym pod hasłem „Nasza matka Ziemia”. Dzieci wykonały przepiękne prace. Zwycięzcami konkursu są: Mariusz Wieczyński–Maćków – Ziemia to też morza i oceany; Gabrysia Słobodzian – Wiosna wokół nas, Igor Potęga – Dziękuję Ci, Ziemio, za kolegów. Serdecznie gratuluję zwycięzcom.

   Jestem dumna z klasowych ekologów. Uczniowie pokazali poprzez zaangażowanie, że sprawy środowiska są im bliskie i swoją postawą będą szerzyć ekologiczne postulaty dbania o naturę.
WYCHOWAWCA: ANNA ANDRUKIEWICZ

Fotorelacja


fot. Anna Andrukiewicz

Występ pierwszaków

fot. Anna Andrukiewicz
 
STOPKA