SP1 Aktualności XI Rajd Autokarowy po Łużycach „Szlakiem Bitew i Pomników Cmentarzy Kresowych Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w 71. rocznicę Bitwy pod Budziszynem” sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

XI Rajd Autokarowy po Łużycach „Szlakiem Bitew i Pomników Cmentarzy Kresowych Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w 71. rocznicę Bitwy pod Budziszynem”
 
   28 kwietna 2016 roku w 71. rocznicę bitwy pod Budziszynem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XI Rajdzie Autokarowym po Łużycach, mającym na celu uczczenie zwycięstwa i oddanie hołdu poległym żołnierzom walczącym w czasie II wojny światowej. 
   Organizatorami rajdu byli: KTTK im. Orląt Lwowskich, Związek Kombatantów RP, Starostwo Powiatowe w Żaganiu i Żarach, Muzeum Pogranicza Śląsko–Łużyckiego, Kuratorium Oświaty o/Żary, Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu 
   Trasa obejmowała następujące miejscowości (Żagań) Żary – Chrościce (Crostwitz) – Zgorzelec – Żary (Żagań). Uczestnicząc w tej wyjątkowej wycieczce uczniowie mieli okazję poznać wiele miejsc związanych z historią i kulturą regionu. 
   Odwiedzanie Miejsc Pamięci Narodowej, składanie kwiatów, zapalanie zniczy przy jednoczesnym śpiewaniu pieśni patriotycznych wzmacnia wśród młodzieży postawę patriotyczną i poczucie tożsamości narodowej.
Bożena Masłowska


fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA