SP1 Aktualności Sprawozdanie z wycieczki do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Sprawozdanie z wycieczki do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie
   
   Dnia 6 maja 2016 roku wybraliśmy się wraz z opiekunami, panią Bożeną Masłowską i panią Małgorzatą Kaźmierczak, na wycieczkę do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie.
   Mieliśmy tam okazję zobaczyć mundury wojskowe, broń używaną w czasie wojny, narzędzia, dokumenty wojskowe, samoloty, czołgi i bunkry. Następnie odbyło się ognisko. Piekliśmy kiełbaski i pianki. Potem na dworze mogliśmy obejrzeć z bliska helikoptery i wejść do bunkra oraz namiotu.
   Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie i autobusem wróciliśmy do Żar. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, szczególnie możliwość zobaczenia na żywo wojennych przedmiotów, o których uczymy się na lekcjach historii.
Kinga Dowjat
Aleksandra Urban

fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA