SP1 Aktualności Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni

   Nasza szkoła bierze udział w miejskim konkursie na najładniejszą przestrzeń zieloną.
   Organizator, Urząd Miasta, funduje bardzo atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. W ramach konkursu możemy upiększyć teren zielony wokół szkoły. W związku z tym powstał projekt, który będzie polegał na dosadzeniu kilkudziesięciu (ok. 50) roślin – m.in. hortensji, rododendronów, kalin wielkokwiatowych, jałowców, tawuł.
   Pani Krystyna Rewaj zakupiła drzewo chusteczkowe, tulipanowca oraz judaszowca, które niesamowicie przykuwają spojrzenia podczas kwitnienia. Zaplanowane zostały także mini ogródki w formie kół na rośliny rabatowe, które można będzie wykorzystywać sezonowo. Koniecznym jest ogrodzenie części roślinności znajdującej się po prawej stronie od wejścia na teren szkoły, tuż przy budynku, w celu ochrony przed zniszczeniem nowych nasadzeń.
   Chętni rodzice i przyjaciele Szkoły mogą wesprzeć nas roślinami, takimi jak: różanecznik, tuja-odmiana krzaczasta, niska, tuja kolumnowa/szmaragd, hortensja, kalina koralowa, jałowiec rozesłany, tawuła, gleba kwaśna i uniwersalna) lub wziąć udział w czynie społecznym, w ramach którego zorganizujemy akcję nasadzeń - 20 maja od godziny 16.30 (będą potrzebne własne narzędzia ogrodnicze).
   Dyrektor Szkoły zaprasza do współpracy.
Joanna Naumik i Izabela Wąsicka
 
STOPKA