SP1 Aktualności Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy

   19 maja przy Placu Konstytucji w Żarach odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy. Drużyny musiały wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Na każdej z czterech przygotowanych stacji uczestnicy mierzyli się z inną sytuacją, w której musieli odpowiednio zareagować. Na stacji piątej przedstawiciel drużyny rozwiązywał krótki test wiedzy o Czerwonym Krzyżu.
   Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6b – Jakub Szkudlarek i Weronika Abramowicz. W związku z tym, że reagowanie w nagłych sytuacjach wymaga umiejętności opanowania stresu, uczniom towarzyszyła psycholog szkolny Małgorzata Rupala. Niestety, tym razem Szkoła Podstawowa nr 1 nie stanęła na podium, ale naszym uczniom należą się gratulacje za sam udział. Następnym razem będzie lepiej :-)
Opiekun PCK – Krystyna Rewaj
Psycholg szkolny – Małgorzata Rupala


fot. Małgorzata Rupala i Krystyna Rewaj
 
STOPKA