SP1 Aktualności Spotkanie ze Strażą Ochrony Kolei czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Spotkanie ze Strażą Ochrony Kolei

   6 czerwca 2016 r. odbyło się w SP 1 w Żarach spotkanie uczniów klas II-V z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei (SOK).
   Pani Beata Wierzbicka, funkcjonariusz SOK z Gorzowa, p. Marcin Olejniczak z Zakładów Linii Kolejowych (ZLK) w Zielonej Górze, pan Artur Wołoszyn, inspektor i rzecznik prasowy SOK w Zielonej Górze oraz pan Marcin Jankowski, komendant SOK z Żagania przybliżali w czasie trzech spotkań uczniom naszej szkoły zagadnienie bezpieczeństwa na torach, przejazdach kolejowych, na kolei.
   W czasie spotkania dzieci zapoznały się ze znakami ostrzegawczymi związanymi z przejazdami kolejowymi, obejrzały krótki film na temat zatrzymywania pojazdów przed nimi, zobaczyły zdjęcia wykolejonych pociągów.
   Wykłady, przygotowane bardzo profesjonalnie, przybliżyły dzieciom zasady bezpieczeństwa na torach.
   Dziękujemy! :-)
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA