SP1 Aktualności Spotkanie z nauką w Humanitarium czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Spotkanie z nauką w Humanitarium

   25 maja klasy 2a i 2e wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Humanitarium Ogrody Doświadczeń, gdzie uczniowie odbyli bliskie spotkanie z nauką poprzez zabawę i atrakcyjny program edukacyjny, wykorzystujący interaktywne eksponaty i nowoczesne multimedia. Podczas pobytu w Humanitarium dzieci w ciekawy i przystępny sposób zgłębiały tajniki nauk ścisłych, uczyły się, jak działają ludzkie ciało oraz zmysły. Uczestniczyły w warsztatach „Kolorowe kropelki”, w czasie których dowiedziały się, jak różne płyny zachowują się w swoim towarzystwie, a następnie wykorzystały tę wiedzę do stworzenia „lawa-lampy”.
   W drodze powrotnej, po „naukowej” przygodzie, przyszła pora na wizytę w McDonaldzie. Z wycieczki wróciliśmy w doskonałych humorach, bogatsi o zdobytą wiedzę i nowe doświadczenia.
Małgorzata Łukowska, Patrycja Dudkiewicz


fot. Małgorzata Łukowska, Patrycja Dudkiewicz
 
STOPKA