SP1 Aktualności Spotkanie klas 3a, 3d i 3e z p. st. sierż. Piotrem Dudkiewiczem czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Spotkanie klas 3a, 3d i 3e z p. st. sierż. Piotrem Dudkiewiczem

   Dnia 2.września 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach obchodzono Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej. Z tej okazji klasy 3a, 3d i 3e odwiedził wyjątkowy gość, pan st. sierż. Piotr Dudkiewicz, żołnierz wojska polskiego, który jest współczesnym weteranem. Opowiedział uczniom o pracy i wyposażeniu wojska, zapoznał dzieci z historią tego dnia, a także wydarzeniami pierwszego września, wytłumaczył, kim jest weteran i kombatant. Dzieci miały okazję przymierzyć hełm wojskowy i maskę przeciwgazową. Była to ciekawa lekcja patriotyzmu, za którą dzieci podziękowały gościowi pamiątkowym dyplomem i brawami.
Patrycja Dudkiewicz, Małgorzata Łukowska, Wioletta Mutwil

fot. Piotr Pałac i Patrycja Dudkiewicz
 
STOPKA