SP1 Aktualności „Sprzątanie świata - Polska" czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

„Sprzątanie świata - Polska"

   „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Iana Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji "Nasza Ziemia". (źródło: strona organizatora)
   20 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, jak co roku, wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło to Podaj dalej... Drugie życie odpadów. Uczniowie klas II - III sprzątali teren wokół budynku szkoły oraz miejsce przy pomniku pamięci przy ul. Szymanowskiego, a także pobliską siłownię, natomiast uczniowie klas IV - VI sprzątali okolice skateparku oraz park przy ul. Paderewskiego. Wszyscy pamiętali o segregacji odpadów.
   W związku z akcją uczniowie klas II-III wzięli udział w konkursie pod hasłem „Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady". Był to konkurs na krótkie wierszyki i rymowanki, mówiące o sprzątaniu świata oraz segregacji odpadów. Wyróżnione wierszyki i rymowanki zawisły na tablicy w holu szkolnym.
Patrycja Dudkiewicz i Katarzyna Sygutowska

fot. Patrycja Dudkiewicz
 
STOPKA