SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkanie drugie piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Koło filmowe – spotkanie drugie

   W piątek, 23 września 2016 r., odbyło się drugie spotkanie koła filmowego. Tym razem obejrzeliśmy Szczęki w reż. Stevena Spielberga, wzięło w nim udział 39 uczniów.
   Obraz ten, przykład filmu grozy, w kilku miejscach, zgodnie z założeniami gatunku, wywołał kilka razy… chwilowy napad strachu :-)  
   Przed projekcją uczniowie zapoznali się z wyróżnikami tego typu filmów (mówiliśmy m.in. o muzyce budującej napięcie – akurat ścieżka dźwiękowa z tego obrazu stała się kultowa), poznali też sylwetki Stevena Spielberga oraz Roya Scheidera, obejrzeliśmy również zdjęcia z planu zdjęciowego. Wszystko po to, by wiedzieć, że rekin był jak najbardziej sztuczny i poruszał się dzięki specjalnemu mechanizmowi, a większość scen nakręcono przy brzegu, choć widz ma wrażenie, że postaci polują na rybę na pełnym morzu.
   W najbliższy piątek kumulacja napięcia – horror. Uczniowie, nie przymuszeni, sami zgłaszają propozycje, wyraźnie czekają na tę projekcję :-)
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA