SP1 Aktualności Sukces na XVI Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2016 piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Sukces na XVI Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2016

   W sobotę, 24 września 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie XVI Biennale Ekslibrisu Żary 2016. Na ten odbywający się co dwa lata konkurs wpłynęło 260 ekslibrisów 231 autorów z Polski a także z Białorusi, Bułgarii, Litwy, Niemiec, Słowacji i Tajwanu.

   Z naszej szkoły wysłanych zostało 14 grafik ekslibrisowych wykonanych przez dzieci w wieku do 10 lat (grupa I) i dzieci od 11 - 15 lat (grupa II). Wszystkie prace znalazły się na wystawie, a wśród nich ekslibris Nicole Rudnickiej z kl. IIId zdobył wyróżnienie. Pomimo dnia wolnego od nauki (sobota) na uroczysty wernisaż przyszli zarówno aktualni uczniowie z rodzicami, jak i absolwenci naszej szkoły - gimnazjaliści.

   Tegoroczne, XVI Biennale Ekslibrisu Żary 2016 zbiegło się z 1050-tą rocznicą chrztu Polski, 500-ną rocznicą powstania pierwszego polskiego ekslibrisu w technice drzeworytu i 30-tą rocznicą od utworzenie pierwszego ekslibrisu techniką komputerową.

   Wobec tak znaczących jubileuszy sukces Nicole na tegorocznym Biennale nabiera jeszcze większego znaczenia.
Andrzej Woźniak

fot. Krzysztof Cymach
 
STOPKA