SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkanie czwarte poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Koło filmowe – spotkanie czwarte

   W piątek, 7 października 2016 r., odbyło się kolejne spotkanie koła filmowego. Wzięło w nim udział trzydzieścioro pięcioro uczniów klas IV-VI. Obejrzeliśmy naprawdę dobry film Stevena Spielberga – Indiana Jones i ostatnia krucjata.
   Przed projekcją omówiliśmy krótko cechy filmu przygodowego, przybliżyliśmy sobie postaci Harrisona Forda oraz Seana Connery`ego. Postać reżysera tego obrazu już pojawiła się podczas prac koła – przy emisji Szczęk. Nie zabrakło też elementów historii i religii. Trzeba bowiem było wspomnieć o krucjatach, Świętym Graalu i pewnym pragnieniu człowieka: któż z nas nie chciałby żyć wiecznie?
   Obraz bardzo spodobał się zebranym, tym bardziej, że tetralogia (cykl czterech filmów o kimś/o czymś) zawiera elementy humorystyczne, np. scena przybijania pieczątek w bibliotece w Ankarze.
Piotr Pałacfot. Piotr Pałac
 
STOPKA