SP1 Aktualności Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem środa, 12 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

alt    Do wyjątkowo udanego należało zorganizowane 7 października przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żarach spotkanie z Wiesławem Drabikiem - autorem ponad dwustu ilustrowanych książek dla dzieci. 
   W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IIa z naszej szkoły i uczniowie z SP nr 3. Przebiegało ono w zaskakująco żywej i bardzo miłej atmosferze, miało formę gry i zabawy z autorem, który wyjątkowo łatwo nawiązał kontakt z dziećmi. Bardzo szybko zaangażował je do aktywnego udziału w spotkaniu. Recytował fragmenty swoich książek, zachęcając uczniów do odgadywania rymów. Opowiedział również, jak powstają książki, ich ilustracje i okładki oraz w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem. Zadawał pytania i zagadki, za których rozwiązanie nagradzał naklejkami. Nic więc dziwnego, że dzieci rwały się do odpowiedzi. Chyba żadne dziecko nie wyszło bez nagrody i rymowanki związanej z jego imieniem.
Pan Wiesław obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru i niezwykłą umiejętnością rymowania. Dzięki temu spotkanie było ciekawe, wesołe i zabawne. Zaś miłą pamiątką dla wszystkich były dedykacje i autografy w zakupionych książkach oraz wpisy do kronik.
   Myślę, że tak owocne spotkanie na żywo z twórcą książki przysporzyło więcej czytelników autorowi, a także naszej bibliotece.
Jolanta Koch

alt
fot. Jolanta Koch
 
STOPKA