SP1 Aktualności „Supełki - nieoczekiwana zamiana miejsc” sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

„Supełki - nieoczekiwana zamiana miejsc”

   28.10.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się spektakle profilaktyczne teatru „Grupa T” z Torunia zatytułowane: „Supełki – nieoczekiwana zamiana miejsc” dla młodszych dzieci oraz „Wielka ucieczka” dla klas IV-VI.

   Pierwszy spektakl poruszał problem szacunku wobec zwierząt, potrzeby empatii oraz opiekuńczej postawy wobec słabszych. Aktorzy chcieli pokazać młodym widzom, że te istoty, podobnie jak ludzie, odczuwają ból i emocje. Mają swoją osobowość i potrzeby.

   Kolejny spektakl - „Wielka ucieczka” - poruszał problem uzależnień od dopalaczy. Odwoływał się do asertywności i zdrowego stylu życia. Celem spektaklu było uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki. Przedstawienie uczyło, w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przezywania trudności.

   Dzieci były zafascynowane kolorowymi kostiumami aktorów, żywymi dialogami oraz oddziałującymi na wyobraźnię utworami muzycznymi.

   To artystyczne wydarzenie mogło być zrealizowane dzięki otrzymaniu przez szkołę środków z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarach.
Aneta Kochanowicz


fot. Aneta Kochanowicz
 
STOPKA