SP1 Aktualności Kółko filmowe – spotkania szóste, siódme i ósme sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Kółko filmowe – spotkania szóste, siódme i ósme

   W ostatnim czasie miłośnicy dziesiątej muzy uczestniczyli w trzech seansach filmowych. 20 października prawie czterdzieścioro uczniów obejrzało animowany film Odlot, 28 października rozpoczęliśmy kilkumiesięczną przygodę z ekranizacjami lektur szkolnych. Tego dnia zobaczyliśmy Księgę dżungli na podstawie książki Rudyarda Kiplinga. W spotkaniu wzięło udział dwadzieścia osób. 4 listopada 2016 r. byliśmy pilnymi uczniami w Akademii Pana Kleksa. Kultowy, odnowiony przez Telewizje Polską obraz Krzysztofa Gradowskiego zobaczyło ponad trzydzieścioro dzieci.
   W czasie tych spotkań dowiedzieliśmy się, jak powstawał film animowany w dawnych czasach, czym jest ekranizacja, jakie są cechy baśni.
   Odlot, porywająca historia przyjaźni starszego pana tęskniącego za zmarłą żoną i nieco otyłego chłopca-skauta, który pragnie być zauważony i kochany przez kogokolwiek, bardzo nam się spodobała. W życiu ważni są… koledzy, przyjaciele, to dzięki nim staje się ono bardziej znośne. Ulubiona scena według zebranych w gabinecie 304b? „Zając, ty świnio!”. Kto chce wiedzieć, o co chodzi, niech obejrzy!
   Księga dżungli na podstawie książki Rudyarda Kiplinga pod tym samym tytułem przeniosła nas w odległe i egzotyczne rejony świata. W tej opowieści człowiek i zwierzęta mogą żyć w symbiozie, nie muszą ze sobą walczyć.
   Akademia Pana Kleksa najbardziej spodobała się małym widzom. Niestandardowe zachowania najsłynniejszego baśniowego profesora, przechodzenie do bajek, czyli brak nudy – to interesuje młodych ludzi. Zaskakującym elementem zajęć koła był spontaniczny śpiew piosenki Dzik jest dziki.
   A w czwartek 10 listopada – podjemy trochę czekolady. Wszystko za sprawą pana Wonki…
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA