SP1 Aktualności Akcja Kronoland 2016 piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Akcja Kronoland 2016

   SWISS KRONO już po raz czwarty zainicjowała wspólne sadzenie drzewek na terenie Żar. W tym roku spółka zaprosiła do współpracy dzieci z Zespołu Szkół w Grabiku oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach. 28 października pomiędzy obwodnicą a ogródkami działkowymi „Relaks” najmłodsi, przy wsparciu pracowników SWISS KRONO sp. z o. o. oraz działkowców, posadzili 250 drzewek.

  28 października 2016 r. klasa 6b wraz z wychowawczynią Joanną Naumik wzięła udział w czwartej edycji akcji „Posadź drzewko ze SWISS KRONO". Towarzyszyli nam uczniowie z Zespołu Szkół w Grabiku. Młodzież, korzystając ze wskazówek pracowników SWISS KRONO, leśniczego Pana Michała Szczepaniaka z Nadleśnictwa Lipinki oraz działkowców z Rodzinnych Ogrodów Relaks, sadziła dęby, klony, brzozy, buki, platany, katalpy i morwy w pasie mieszczącym się pomiędzy żarską obwodnicą a ogródkami działkowymi Relaks.

   Dla uczniów była to żywa i praktyczna lekcja przyrody. Był to czas zarówno integracji ze społecznością lokalną, jak również możliwość zrobienia czegoś dobrego dla miasta. Po czwartej edycji akcji Żary zyskały ponad 2000 nowych drzew i krzewów – dowiedzieliśmy się od pana Jarosława Masiny, Kierownika Działu Marketingu w SWISS KRONO.

   Na koniec spotkania dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek. Mogliśmy się ogrzać przy ognisku i gorącej herbacie, a także wziąć udział w grach i konkursach przygotowanych przez organizatorów. Dzieci przeciągały linę oraz brały udział w konkurencjach sprawnościowych. Wygraliśmy 4 piłki do gier zespołowych, a także otrzymaliśmy 20 drzew iglastych, które upiększą teren naszej szkoły.
Joanna Naumik


fot. Joanna Naumik
 
STOPKA