SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkanie dziesiąte czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Koło filmowe – spotkanie dziesiąte

   W piątek 18 listopada 2016 r. blisko 30 osób zebrało się w sali 304b SP 1 w Żarach, by obejrzeć słynny film Mikołajek Laurenta Tirarda.
   Przypomnieliśmy sobie zagadnienie adaptacji filmowej, staraliśmy się porównać przygody Mikołajka oraz jego kolegów zawarte w serii książek autorstwa René Goscinny'ego (ilustracje: Jean-Jacques Sempé).
   Uśmialiśmy się do łez! Obawy przez ewentualnym rodzeństwem, potem miłość do niego, szkolne sprawy, na przykład zastępstwo, skarżenie, przekazywanie informacji w czasie lekcji oraz same postaci. W każdej klasie są: Mikołajek, Alcest. Euzebiusz, Rufus, Maksencjusz, Kleofas, Ananiasz… To chyba dlatego seria książek o tych urwisach cieszy się taką popularnością, mimo upływu lat oraz różnic między dawną i współczesną szkołą – nic się nie zmieniło.
   A za tydzień – historia chłopca, który dopiero po serii przygód zrozumiał, co to znaczy być człowiekiem.
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA